Чи буде квітень, як завжди
Дарунком весняної здоби
Чи власним іменем біди
Ми назвемо його «Чорнобиль?»
Чорнобиль – невелике українське містечко, що потопає в зелені вишень та яблунь. До трагедії спокійний, неквапливий доброзичливий світ, тут у цілковитій гармонії краса поліської природи, і сховані в бетон чотири блоки АЕС. Біда розчинилася у духмяному повітрі, в біло-рожевому цвітінні яблунь, у воді сільських криниць, у всій красі зелені.
![](/images/IMG_3178.jpg)
Та хіба тільки в ній? Вона розчинилася в людях, день 26 квітня 1986 року ввійде в історію, як найбільша трагедія і незвичайна рана на тлі України. Надто дорого ми заплатили за людську недбалість.
В публічно-шкільній бібліотеці Клевань І працівники бібліотеки підготували та провели годину пам’яті «Чорнобиля гіркий полин».
Про Чорнобильську трагедію, її наслідки розповіла зав. ПШБ Жиденко Н. Р. Учні Лайтар М. О., Самсонюк В. Ю., Демидович В. В., Кузьмінчук Т. А., Мацута З. І., прочитали вірші І. Гущак «Чорнобиль», І. Драч «Чорнобильська Мадонна», М Пшеничний «Чорно-білий світ», Б. Олійник «Дорога на Чорнобиль», Л. Костенко «Я вам цей борг…».
З інформаційним оглядом «Чорнобильська тема у творчості поетів» ознайомила присутніх бібліотекар шкільного відділу Чудовець А. Д. Книжково-ілюстративну виставку «Чорнобиль: стихія чи розплата» оформила бібліотекар Жиденко І. І. На виставці представлені книги Л. Вірина «Тієї вогняної ночі», «Чорнобиль: дні випробувань», Л Даєн «Чорнобиль – трава гірка», «Ймення зорі. Чорнобиль», М. Пшеничний «Душа» і ін.
![](/images/IMG_3179.jpg)
Прийдешні покоління, які житимуть у пост чорнобильську епоху, мусять знати про найжахливішу катастрофу людства і винести з неї уроки відповідальності за своє майбутнє і майбутнє своїх дітей.
|